GoogleAnalytics

Pakiet konwersji

Dzięki Pakietowi konwersji Google Analytics możesz rozszerzyć analizę poza wyświetlenia stron i liczbę użytkowników. Dowiedz się, jak za pomocą współdziałających ze sobą kanałów marketingu cyfrowego zachęcać użytkowników do odwiedzania witryny. Dokonuj pomiarów sprzedaży, pobrań plików, odtworzeń filmów i innych czynności, które mają dla Ciebie znaczenie. Wykryj, dlaczego jedni użytkownicy kupują u Ciebie, a inni nie – dzięki temu możesz odpowiednio zmodyfikować witrynę i swoje programy marketingowe pod kątem celów biznesowych.

Dowiedz się, jak zachowania klientów przekładają się na sprzedaż i konwersje

Twoja witryna zmienia się dynamicznie – podobnie powinno być z celami konwersji. Dzięki śledzeniu celów i zdarzeń w Google Analytics możesz monitorować sprzedaż, pobrania, odtworzenia filmów, konwersje czy zaangażowanie użytkowników w witrynie lub zdefiniować własne dane, które chcesz śledzić. Możesz też dopasować swoje raporty na podstawie tego, co chcesz osiągnąć, oraz określić, jakie działania użytkowników najbardziej pomogą Ci osiągnąć cele biznesowe.

Popraw wyniki sprzedaży online dzięki Raportom e-commerce

Sprawdź, jakie produkty sprzedają się najlepiej i które promocje przynoszą największe korzyści. W przypadku zarówno złożonych transakcji, jak i prostych zakupów wymagających jednego kliknięcia raporty e-commerce pomagają dowiedzieć się, dlaczego klienci dokonują zakupu i jakie jego formy wybierają. Możesz śledzić transakcje do poziomu kampanii i słów kluczowych, poznawać sposób zachowania klientów w witrynie oraz zoptymalizować koszyk w celu zwiększenia sprzedaży i zdobycia lojalności klientów.

Więcej informacji

Pełny obraz skuteczności kampanii dzięki ścieżkom wielokanałowym

Nie ograniczaj pomiarów kampanii do ostatniego kliknięcia poprzedzającego sprzedaż. Dzięki ścieżkom wielokanałowym poznasz wpływ wszystkich swoich działań w ramach marketingu cyfrowego, m.in. reklam w wyszukiwarce, reklam displayowych, reklam w sieciach społecznościowych, wiadomości e-mail i współpracy z podmiotami stowarzyszonymi. Dowiedz się, dzięki którym kanałom docierasz do użytkowników z informacjami o swoich produktach, a dzięki którym skutecznie zachęcasz ich do zakupu, co pozwoli Ci w lepszym zrównoważeniu programów marketingowych.

Więcej informacji

Śledź różne ścieżki, jakimi poruszają się użytkownicy po Twojej witrynie

Dowiedz się, za co użytkownicy lubią Twoją witrynę… albo dlaczego jej nie lubią. Korzystając z dostępnych w Google Analytics raportów Wizualizacja procesu i Ścieżki celu, możesz śledzić ścieżki konwersji użytkowników i zobaczyć, w którym miejscu trafiają do witryny, gdzie zdarza im się w niej utknąć i gdzie ją opuszczają. Odkryj mocne i słabe strony nawigacji w swojej witrynie i przekonaj się, które jej obszary oraz punkty Twojego programu marketingowego wymagają korekty.