Technologie i zasady

W Google pracujemy nad pomysłami i produktami, które niejednokrotnie przesuwają granice możliwości istniejących technologii. Jako pracownicy firmy działającej w sposób odpowiedzialny, dokładamy starań, aby mieć pewność, że wszelkie innowacje zapewniają odpowiedni poziom ochrony prywatności i bezpieczeństwa naszych użytkowników. Nasze zasady ochrony prywatności pomagają nam podejmować decyzje na wszystkich szczeblach organizacyjnych firmy, dzięki czemu możemy chronić i wspierać użytkowników w trakcie wypełniania naszej nieustającej misji porządkowania światowych zasobów informacji.

Zasady ochrony prywatności

 1. Informacje mogą być wykorzystywane w celu udostępnienia przydatnych produktów i usług użytkownikom.

  „Koncentrowanie się na dostarczaniu użytkownikom najlepszych możliwych rozwiązań” to pierwsze założenie filozofii Google. Gdy użytkownicy dzielą się z nami swoimi informacjami, pozwala to nam budować usługi i produkty, które są dla nich wartościowe. Uważamy, że koncentrowanie się na użytkowniku przyczynia się do ulepszania zarówno naszych produktów, jak i funkcji zwiększających ochronę prywatności. To z kolei napędza innowacyjność i pozwala nam utrzymywać wiernych użytkowników w sieci.

  Dzięki analizie literówek i błędów pisowni, które wszyscy popełniamy przy wyszukiwaniu, możemy szybciej dostarczać użytkownikom trafniejsze wyniki wyszukiwania. Gdy ktoś wpisze w wyszukiwarce [niedźwiedź polrany], możemy przyjąć, że chodzi o hasło [niedźwiedź polarny].

 2. Nasze produkty muszą być tworzone tak, aby spełniały wysokie standardy ochrony prywatności.

  Naszym celem jest stosowanie najnowocześniejszych technologii, w tym m.in. opracowywanie narzędzi pomagających użytkownikom zarządzać informacjami osobistymi w sposób prosty i przystępny, bez ograniczania wygody. Przestrzegamy przepisów o ochronie prywatności, a dodatkowo pracujemy samodzielnie oraz wspólnie z instytucjami państwowymi i partnerami branżowymi nad definiowaniem oraz wdrażaniem wysokich standardów ochrony prywatności.

  W Google+ zaprojektowaliśmy kręgi tak, by użytkownik mógł łatwo dzielić się poszczególnymi rzeczami z różnymi grupami osób. Różne osoby można przypisywać do różnych kręgów – tak jak w życiu. Znajomi trafią do innego kręgu niż rodzina, a szef do jeszcze innego.

 3. Sposób zbierania informacji o użytkownikach musi być przejrzysty.

  Staramy się przedstawiać użytkownikom informacje, które są używane do dostosowywania naszych usług. W miarę możliwości zapewniamy przejrzystość w zakresie posiadanych przez nas informacji o poszczególnych użytkownikach oraz sposobu ich wykorzystania podczas świadczenia naszych usług.

  Panel Google ułatwia uzyskanie odpowiedzi na pytanie „Co Google o mnie wie?”. Zawiera wykaz informacji przechowywanych na koncie Google (takich jak np. ostatni post w Bloggerze czy przesłane zdjęcia) oraz w jednym, centralnym miejscu umożliwia zmianę ustawień prywatności w wielu usługach Google.

 4. Użytkownik musi mieć wybór i możliwość ochrony swojej prywatności.

  Ludzie mają różne potrzeby i obawy związane z ochroną prywatności. Aby jak najlepiej spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników, Google oferuje im znaczne możliwości kontroli nad wykorzystaniem należących do nich informacji osobistych. Uważamy, że informacje osobiste nie powinny być przetrzymywane wyłącznie w jednym miejscu, dlatego zależy nam na tworzeniu produktów umożliwiających użytkownikom wyeksportowanie ich do innych usług. Nie sprzedajemy informacji osobistych użytkowników.

  Nasze narzędzia ochrony prywatności pozwalają szyfrować dane przesyłane między komputerem użytkownika a Google, przeglądać internet z zachowaniem prywatności, usuwać historię wyszukiwania, bez trudu pobierać własne dane z usług Google dzięki inicjatywie Uwolnienie danych oraz podejmować wiele innych działań.

 5. Zarządzanie zebranymi informacjami odbywa się w sposób odpowiedzialny.

  Zdajemy sobie sprawę, że ponosimy odpowiedzialność za ochronę danych powierzonych nam przez użytkowników. Kwestie bezpieczeństwa traktujemy niezwykle poważnie, dlatego współpracujemy z dużą społecznością użytkowników, programistów i zewnętrznych specjalistów ds. zabezpieczeń, aby internet był bezpieczniejszym miejscem.

  Usługi projektujemy od podstaw z myślą o bezpieczeństwie i elastyczności. Nasze automatyczne skanery wykorzystują zgromadzone dane, by każdego dnia chronić miliony użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, wyłudzaniem informacji, oszustwami i spamem.