GoogleAnalytics

Udostępnianie w sieciach społecznościowych

Treści, które są udostępniane, gwarantują sukces. Samo opublikowanie nowych materiałów nie wystarczy do pomiaru typowych parametrów związanych ze ścieżką, np. liczby unikalnych użytkowników. Połączenie ruchu w witrynie z udostępnianiem pozwala powiązać treści i aspekty społecznościowe, przez co umożliwia podejmowanie trafnych decyzji dotyczących tworzenia społeczności i stymulacji bezpłatnego udostępniania treści – w Twojej witrynie i poza nią.

Wprowadzenie

Śledź udostępnianie swoich treści we własnej witrynie i w zewnętrznych sieciach społecznościowych. Korzystając z raportu Wtyczki społecznościowe oraz z karty Strumień aktywności w raportach Źródła i Strony, możesz obserwować działania i konwersacje odbywające się poza Twoją witryną.

Przeglądaj raporty Wtyczki społecznościowe, by zobaczyć, jakim zainteresowaniem użytkowników cieszy się witryna

Jeśli masz w witrynie przyciski „+1” Google i „Lubię to” Facebooka, warto wiedzieć, które przyciski są klikane w kontekście jakich treści. Jeśli na przykład publikujesz w swojej witrynie artykuły, sprawdź, które z nich są najczęściej oznaczane przez kliknięcie „Lubię to” lub udostępniane i w jakich sieciach społecznościowych (np. Google+ czy Facebook). Na podstawie tych informacji możesz tworzyć więcej treści, które podobają się użytkownikom, i eliminować funkcje, z których użytkownicy nie korzystają.

Ponadto obserwowanie zainteresowania społeczności Twoimi treściami poza witryną zapewnia istotny wgląd w rozprzestrzenianie się Twojego przekazu na platformach społecznościowych.

Jak to działa

Jeśli stosujesz w swojej witrynie przyciski +1, Google Analytics będzie automatycznie rejestrować ich kliknięcia przez użytkowników i strony, na których to nastąpiło. Jeśli korzystasz z wtyczek AddThis lub ShareThis, również będą one automatycznie rejestrować działania społecznościowe w witrynie. Inne wtyczki także można z łatwością dostosować do przekazywania danych do Google Analytics.

  • Mierz i porównuj różne rodzaje działań społecznościowych
  • Sprawdzaj, na których stronach prowadzone są działania społecznościowe, i dodawaj więcej podobnych treści

Gdzie mogę to znaleźć?

Raporty dotyczące udostępniania można znaleźć na karcie Raporty standardowe w menu Źródła odwiedzin > Sieci społecznościowe > Wtyczki.

Korzystaj z karty Strumień aktywności, by odkrywać zainteresowanie treścią poza swoją witryną

Użytkownicy coraz częściej korzystają z sieci społecznościowych, udostępniają tam treści i rozmawiają o nich. Ponad 80% interakcji z daną treścią ma miejsce poza witryną właściciela tych treści. Jest więc całkiem możliwe, że większość osób czyta Twoje wpisy i artykuły lub ogląda filmy w witrynach innych niż Twoja.

Zazwyczaj użytkownicy udostępniają film lub wpis na blogu, ponieważ jest ciekawy, inspirujący albo kontrowersyjny. Na karcie Strumień aktywności w Google Analytics można zobaczyć, które adresy URL udostępnili użytkownicy, gdzie i jak to zrobili (np. klikając w Google+ link „udostępnij dalej”, „opublikuj” lub „skomentuj”), a także, co powiedzieli.

  • Sprawdź, gdzie Twoje treści występują poza witryną i jak reagują na nie użytkownicy
  • Dowiedz się, jakie treści i zagadnienia interesują odbiorców poza Twoją witryną, by uwzględnić to w swojej przyszłej strategii przygotowywania materiałów
  • Określ, gdzie najlepiej sprawdziły się: zarządzanie społecznością, obsługa klienta lub zasoby marketingowe online

Jak to działa

Strumień aktywności to uwzględniająca adresy URL metoda śledzenia interakcji z treścią poza Twoją witryną, takich jak dodawanie do zakładek, komentowanie i udostępnianie. Wykrywa ona, gdy Twoje treści zostają udostępnione lub stanowią przedmiot innych działań w obrębie społeczności i witryn należących do naszego Centrum danych społecznościowych.

Gdzie mogę to znaleźć?

Kartę Strumień aktywności można znaleźć na karcie Raporty standardowe w menu Źródła odwiedzin > Sieci społecznościowe > Źródła.