GoogleAnalytics

Analityka reklam

Wiele inwestujesz, by przyciągnąć użytkowników do witryny. Czy jednak masz pewność, że Twoje programy reklamowe się sprawdzają? Przejrzyj wszystkie kanały cyfrowe, w tym wyszukiwarkę, reklamy displayowe, reklamy w serwisach społecznościowych, reklamy partnerskie oraz wysyłki e-mailowe, i sprawdź, jaki miały wpływ na współczynniki konwersji i zwrot z inwestycji. Skorzystaj z bardziej zaawansowanej analizy dzięki niezrównanej integracji z AdWords, obejmującej kampanie mobilne i displayowe.

Reklamy

Zwiększ skuteczność swoich działań marketingowych w wyszukiwarkach

Marketing w wyszukiwarkach (ang. Search Engine Marketing, SEM) przyciąga użytkowników do Twojej witryny. Za pomocą Google Analytics możesz łączyć zachowania użytkowników z kampaniami SEM (w Google, Bing, Yahoo itd.) i podejmować bardziej przemyślane decyzje co do stawek i słów kluczowych. Jeśli korzystasz z AdWords, możesz automatycznie tagować swoje kampanie i łatwo obserwować różnice we współczynnikach konwersji dla różnych miejsc docelowych lub stron docelowych.

Więcej informacji

Korzystaj z remarketingu, by łatwo i szybko docierać do odpowiednich klientów

Remarketing w Google Analytics pozwala sięgnąć do cennych informacji o klientach, którzy interesują się Twoimi produktami i usługami, a następnie wyświetlać im w internecie reklamy dopasowane do tego, czego szukają.

Więcej informacji

Dowiedz się, jak reklamy displayowe wpływają na Twoje programy

Sprawdź, jak skuteczne mogą być reklamy displayowe w przyciąganiu nowych klientów do Twojej witryny. Skoncentruj się na konkretnych miejscach docelowych i sprawdź, czy i jak skutecznie przyciągają one odpowiednich użytkowników. Integracja z siecią reklamową Google oznacza, że za pomocą AdWords możesz tworzyć kampanie i zarządzać nimi, a następnie wstawiać tagi Google Analytics w kampaniach marketingowych w sieci reklamowej, by monitorować swoje sukcesy.

Pamiętaj o kampaniach mobilnych

Jeśli wyświetlasz reklamy mobilne lub korzystasz z aplikacji mobilnych, sprawdzaj ich skuteczność. Miejsca docelowe reklam mobilnych przyciągają użytkowników zupełnie innego rodzaju, a dzięki Google Analytics wiesz, jak oni się zachowują. Możesz porządkować dane według urządzenia, mierzyć skuteczność reklam i optymalizować zarówno witrynę mobilną, jak i tradycyjną, na podstawie znanych Ci danych, takich jak czas spędzony w witrynie oraz współczynniki odrzuceń i konwersji.

Więcej informacji

Sprawdź, jak Twoje kampanie reklamowe współgrają ze ścieżkami wielokanałowymi

Jeśli wyświetlasz reklamy w wielu kanałach cyfrowych – wyszukiwarce, sieci reklamowej, serwisach społecznościowych i witrynach partnerskich, musisz wiedzieć, jaką rolę odgrywa każdy z nich i jak współgrają ze sobą, przyciągając nowych klientów i zwiększając liczbę konwersji. W ścieżkach wielokanałowych widać dokładnie, które są najskuteczniejsze, a które mają słabe wyniki, dzięki czemu możesz optymalizować i ulepszać swoje programy marketingu cyfrowego.

Więcej informacji

Pomiary skuteczności kampanii dostarczają informacji o tym, co działa, a co się nie sprawdza

Sprawdzaj skuteczność wszystkich kampanii we wszystkich kanałach, aby wiedzieć, które działania marketingowe są naprawdę opłacalne. Wyświetlaj raporty posegmentowane według kanałów i przeglądaj w czasie rzeczywistym dane, które pojawiają się na koncie już kilka minut po uruchomieniu kampanii. Możesz sprawdzać dane na temat zaangażowania i działań prowadzących do konwersji dla każdego otagowanego linku, w tym e-maili i banerów. Możesz też śledzić kampanie offline, które kierują użytkowników do Twojej witryny.

Więcej informacji