Funkcje

Chrome ułatwia wykorzystanie w czasie zajęć możliwości HTML5 i aplikacji internetowych, z czym nie radzą sobie starsze przeglądarki.

Pobierz pakiet MSI

Pakiet MSI Chrome na Windows 10/8.1/8/7 64-bit

(Pakiet MSI Chrome na Windows 10/8.1/8/7 32-bit)

Pobierz pakiet MSI

Pakiet MSI Chrome na Windows 10/8.1/8/7 32-bit

(Pakiet MSI Chrome na Windows 10/8.1/8/7 64-bit)

Szybkość

Szybkość przyczynia się do wzrostu efektywności nauki. Z tego powodu Chrome zaprojektowano tak, by był szybki pod każdym względem – od uruchamiania na komputerze, przez wczytywanie stron internetowych, aż po obsługę zaawansowanych narzędzi edukacyjnych. Chrome działa szybko nawet na mniej wydajnych komputerach, co pozwala ograniczyć koszty i wydłużyć czas użytkowania istniejącego sprzętu.

Bezpieczeństwo

W Google Chrome dla Szkół i Uczelni wykorzystano takie technologie, jak Bezpieczne przeglądanie czy podział na piaskownice, by podczas przeglądania internetu uczniowie i nauczyciele mieli skuteczniejszą ochronę przed złośliwymi witrynami i oprogramowaniem, wirusami oraz atakami w celu wyłudzenia informacji. Stosowane w Chrome zabezpieczenia przed skryptami z innych witryn dodatkowo chronią przed atakami na szkolne sieci lub próbami kradzieży tożsamości użytkowników.

Google Apps dla Szkół i Uczelni

Chrome został zaprojektowany od podstaw w celu zoptymalizowania do współpracy z Google Apps dla Szkół i Uczelni. Zawiera wiele funkcji niedostępnych w innych przeglądarkach, w tym Gmaila, Dokumenty i Kalendarz offline, powiadomienia na pulpicie oraz przydatne funkcje edycji, np. przeciąganie elementów na ekranie czy wycinanie i wklejanie tekstu.

Prostota

Wdrożenie przeglądarki Chrome dla Szkół i Uczelni oraz zarządzanie nią jest łatwe. Zamiast spędzać czas na tworzeniu zasad dotyczących konfiguracji przeglądarki i dostępu do internetu, administratorzy mogą dostosować i wdrożyć Chrome zgodnie z potrzebami. Na przykład dzięki zasadom grupowym obowiązującym wszystkich uczniów mają oni możliwość egzekwowania wymogu używania określonych rozszerzeń i aplikacji pochodzących z Chrome Web Store, a grupom nauczycieli mogą domyślnie zapewnić dostęp do innych aplikacji, rozszerzeń i witryn.

Dostosowywanie

W Chrome Web Store dostępne są setki rozszerzeń i aplikacji, które można dołączyć do Chrome i udostępnić uczniom oraz nauczycielom. Pełna obsługa standardu HTML5 bez konieczności uaktualniania systemu operacyjnego umożliwia im korzystanie z wydajnych, skalowalnych aplikacji internetowych w systemach Windows, Mac OS X i Linux.

Uaktualnienia

Wdrożenie Chrome zapewnia większą wydajność i bezpieczeństwo bez uaktualniania systemu operacyjnego i kupowania kosztownego oprogramowania klienckiego. Możesz zachować dotychczasową przeglądarkę, by korzystać ze starszych aplikacji w Internet Explorerze, a Chrome używać w szkole do pozostałych zadań.