Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

11 proc. ludzi na świecie głoduje. Eksperci rozkładają ręce

16
Podziel się:

815 milionów ludzi głoduje. Co dziewiąty człowiek na świecie. W dwa lata przybyło ich więcej, niż liczy populacja Polski.

52 miliony dzieci do 5. roku życia cierpi na chroniczne wycieńczenie
52 miliony dzieci do 5. roku życia cierpi na chroniczne wycieńczenie (ONZ)

815 milionów ludzi głoduje - co dziewiąty człowiek na świecie. W dwa lata przybyło ich więcej, niż liczy populacja Polski.

Po 10 latach spadków na świecie znów przybywa głodujących - wynika z przedstawionego w piątek w Rzymie raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO, Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa i Światowego Programu Żywnościowego.

Według ich szacunków liczba głodujących sięga dziś 815 milionów. To o 21 razy więcej niż wynosi ludność Polski. W ciągu dwóch lat przybyło aż 38 milionów cierpiących głód. Autorzy raportu "Stan bezpieczeństwa żywnościowego i wyżywienia na świecie w 2017 r." wskazują, że wynika to z rozprzestrzeniania się konfliktów i "szoku" zmian klimatycznych - między innymi suszy w Sudanie Południowym i innych częściach Afryki.

Jak wynika z raportu, głód dotyka 11 proc. ludności świata. Około 155 milionów dzieci w wieku do 5 lat z powodu niedożywienia cierpi na niedorozwój, a 52 miliony - na chroniczne wycieńczenie.

- W ciągu ostatnich 10 lat konflikty drastycznie się wzmogły, stały się bardziej złożone i trudniejsze do rozwiązania - podkreślono we wstępie do dokumentu.

Zobacz także: Zobacz też: Niedożywienie dzieci to w Polsce realny problem

Dane wskazują, że prawie pół miliarda ludzi mieszka na terenach ogarniętych konfliktami.

- To dzwonek alarmowy, którego nie możemy zlekceważyć - napisali autorzy.

Wyrazili przekonanie, że nie uda się osiągnąć na świecie wyznaczonego wcześniej celu położenia kresu wszelkim formom niedożywienia do 2030 r. bez rozwiązania problemów, które zagrażają bezpieczeństwu żywnościowemu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
xyz
7 lat temu
Sorry, ale nie jest mi szkoda ludzi, którzy mordują lekarzy, świadomie zarażają się nawzajem różnymi chorobami, zabijają bądź okaleczają swoich tylko i wyłącznie z powodu innej płci bądź wyznania i tak dalej. W Afrykę wpompowano tyle hajsu, że cywilizacja zachodnia już by dawno na Marsie siedziała, gdyby zostawili te pieniądze na rozwój techniczny.
TomKs1
7 lat temu
Wszystko przez zachodni "humanitaryzm". Pojechały jeszcze w latach 60-tych do Afryki tysiące lekarzy i różnych działaczy, bo "tam niemowlęta umierają". No, to przestały umierać i populacja w krótkim czasie wzrosła pięciokrotnie. A tam po prostu nie ma jedzenia dla takiej ilości ludzi. Nie ma i już.
gtx
7 lat temu
50% społeczenstwa jak przejdzie na weganizm - zniknie problem głodu na całym swiecie , obecnie 70-80 proc, areału uprawnego jest tylko dla produkcji miesa i mleka.
stef
7 lat temu
rozwiązać onz pozwalniać tych wszystkich urzędasów, a za zaoszczędzone pieniądze po prostu zacząć kastrować tych wszystkich dzikusów.
Dawid
7 lat temu
Czemu ? tyle ludzi głoduje i oczywiście firmy i korporacje nie pomogą z jednego prostego powodu.Na głodnych dobrze się zarabia :)