WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin

Kosmiczny wynik. Kamil Grosicki doczekał się goli

Sebastian Szczytkowski

Po blisko 15 latach przerwy Kamil Grosicki strzelił gole w koszulce Pogoni Szczecin. Na razie nie były to trafienia w PKO Ekstraklasie, a w jednostronnym sparingu z szóstoligowym Gryfem Kamień Pomorski. Mecz zakończył się wynikiem 11:0.

Powrót Kamila Grosickiego do Pogoni jest głośnym wydarzeniem - kibice czekali latami na ponowne zobaczenie w Szczecinie jednego z najbardziej znanych wychowanków klubu. Początki pomocnika w zespole Kosty Runjaicia nie robią wrażenia tak dużego jak są oczekiwania wobec niego.

Za Grosickim pięć występów w lidze i jeden w Fortuna Pucharze Polski. Zdążył w nich dwa razy asystować. Powoli wraca do regularnego grania i formy po okresie, w którym poszukiwał klubu.

W czwartek Grosicki strzelił dwa gole Gryfowi Kamień Pomorski, a mógł więcej. Szans na oddanie kolejnych uderzeń do bramki nie brakowało. Generalnie grająca w bliskim najmocniejszemu składzie Pogoń robiła co chciała na połowie przeciwnika i do przerwy prowadziła 8:0. Zmiennicy Runjaicia byli mniej skuteczni i poprawili wynik na 11:0. Piłkarze z Kamienia Pomorskiego nie stawiali oporu, nie udało im się przeprowadzić ani jednej akcji bramkowej.

Mecz uświetnił 75. rocznicę powstania Gryfa. Po tegorocznym spadku gospodarze grają na szóstym szczeblu rozgrywek. Starcie z najsilniejszym klubem województwa mieli obiecane od czasu transferu Adriana Benedyczaka - obecnie napastnika Parmy. Adrian jest wychowankiem Gryfa, a jego ojciec Ireneusz pozostaje czynnym bramkarzem w wieku 47 lat.

Piłkarze Pogoni nie będą trenować wspólnie od piątku do poniedziałku. Po przerwie reprezentacyjnej zagrają w PKO Ekstraklasie z Wisłą Płock.

Gryf Kamień Pomorski - Pogoń Szczecin 0:11 (0:8)
0:1 - Damian Dąbrowski 11'
0:2 - Jean Carlos Silva 14'
0:3 - Sebastian Kowalczyk 23'
0:4 - Kamil Grosicki 33'
0:5 - Piotr Parzyszek 35'
0:6 - Kamil Grosicki 37'
0:7 - Piotr Parzyszek 37'