PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783591}

Ocaleni

Salvation
6,8 5 044
oceny
6,8 10 1 5044
Ocaleni
powrót do forum serialu Ocaleni
ocenił(a) serial na 8
nosom1

https://www.monstersandcritics.com/smallscreen/salvation-season-3-has-show-been- renewed-or-cancelled/

ocenił(a) serial na 7
nosom1

Skasowany. W tak ciekawym momencie... https://tvseriesfinale.com/tv-show/salvation-cancelled-cbs-no-season-three/

Ageha

Choć szkoda by było po takim zakończeniu 2 sezonu, to zastanawiam się, czy kontynuowanie tej historii miałoby potencjał?
Bo jednak cała akcja kręciła się wokół asteroidy..... no i teraz co....?

ocenił(a) serial na 3
yuflov

W serialu nic odkrywczego nie było, dlatego uważam, że twórcy pomysł zaczerpnęli z powieści Eon autorstwa Graga Beara. W niej również ludzie dążyli do zagłady nuklearnej, kiedy to pojawiła się ogromna asteroida, będąca statkiem kosmicznym. Różnica pomiędzy serialem i powieścią polega na tym, że w serialu przez 2 sezony oglądaliśmy skaczących sobie do gardeł ludzi, natomiast w powieści akcja szybko przeniosła się do wnętrza obiektu. Nie będę tu jednak spoilerował co tam zastali, bo może ktoś jednak zechce przeczytać.

acidity

Mmm ciekawe....... Pewnie w tym statku albo nikogo nie było albo sztuczna inteligencja albo jedna lub dwie istoty i pewnie opuścili swoją planetę, która umierała lub miała zostać zniszczona, a cały trzeci sezon kręciłby się wokół dostania się do tego statku, który tylko by sobie wisiał jak w "Nowym początku", z końcem tego sezonu zacumowaliby tam w końcu, a z początkiem czwartego czekalibyśmy na kulminacyjny momement, aż tam wejdą ;)

ocenił(a) serial na 3
yuflov

Obstawiam, że masz rację co do tego, że kolejny sezon kręciłby się wokół dostania do tego statku. A dokładniej, rozpocząłby się nowy wyścig zbrojeń o to, kto dokona tego pierwszy. Oczywiście pojawiłaby się też opozycja domagająca się zniszczenia statku. Krótko pisząc, wszystko szło by według tego samego schematu.

acidity

Ale wiesz, poza tym, że faktycznie schemat mógłby być podobny, to - już pomijając, czy na statku byliby obcy, to sam już ten statek, jako oznaka cywilizacji pozaziemskiej, zmienia trochę ducha tego serialu.
Bo ile by tam do tej pory nie było nowoczesnej techniki, to gdzieś to ciągle mieściło się w ramach "naukowych": zbliża się asteroida, zagraża ziemi, próba ratowania się tym etc., ale powiedzmy, że wszystko w ramach science i tak też dało się to oglądać.
Tymczasem wprowadzenie statku pozaziemskiego przynosi ze sobą fiction, a dla mnie w tym momencie jest to zmiana na minus, mimo że ciekawiłoby, co w tym statku... tyle że ta ciekawość musiałaby być długo podtrzymywana i pewnie no właśnie cały sezon mógłby się sprowadzać do tego, o czym już napisaliśmy.

ocenił(a) serial na 3
yuflov

Opcjonalnie asteroida mogła zostać wysłana przez ludzi z przyszłości. Ale i to oznacza odejście od konwencji filmu hmm... futurologicznego do sci-fi.

ocenił(a) serial na 7
acidity

Gdzie mogę znaleźć książkę tłumaczoną na polski ??????

ocenił(a) serial na 3
MMGM

Kiedyś można było znaleźć e-booka na ch0miku. Nie wiem jak sytuacja ma się obecnie.

ocenił(a) serial na 10
nosom1

gdzieś po twitterze krąży #saveSalvation gdzie bodajże 53 kraje z całego świata domagają się 3 sezonu, minęło dopiero 10 dni od oficjalnego zakończenia więc jeszcze dużo może się zmienić. trzymajmy kciuki bynajmniej

ElljotPoland

Twitterowe anonimy mogą sobie domagać :D Serial ten powinien zakończyć się na maksymalnie 1 serii. 2 seria to kompletne dno a końcówka to dno i kilometr muły. A ta główna aktorka była tak irytująca że nie mogłem na jej facjatę patrzeć :)

GhostDeath

Chodzi ci o ta sekretarz prezydenta ? jeśli tak to miałem tak samo ona chyba tylko temu Liamowi nie dała w tym serialu ^^

ocenił(a) serial na 6
SIDU_2

Czego nie dała ?

ocenił(a) serial na 7
dzikaporzeczka

nie poszła do łóżka :P
Miałam tę samą myśl w drugim sezonie. Dwóch to jeszcze można przeżyć, ale jak prawie dała Murzynowi to już zwątpiłam xD

ocenił(a) serial na 9
GhostDeath

No tylko tak samo było z Timelessem i dla fanów zrobili zakończenie i wciąż są szansę na kolejny sezon po tym jak serial został skasowany. Petycje, zbiórki pieniędzy, to się może tak wydawać, że "mogą sobie domagać" ale zawsze jest szansa ;) Dla mnie serial świetny i wciąż wierzę, że powstanie 3 sezon, aktorzy również by chcieli coś nagrać, a sam w sobie ma wielki potencjał. To że jakiejś garstce ludzi się nie spodobała konwencja to trudno, świat jest na tyle duży, że jest dla kogo robić takie produkcje :P

Effx03

Powiem Ci ze ten serial miał większy sens - że to pieniądz rządzi światem i bogate rodziny./korporacje. Niektóre inne również ambitniejsze też zostały anulowane mimo popularności. Ciekawe czemu ;)

ocenił(a) serial na 10
nosom1

Mam nadzieję na kontynuację. Oby był sezon 3.

ocenił(a) serial na 10
nosom1

Oby się pojawiły kolejne sezony! Taki potencjał zmarnowany...

Obejrzałem 2 sezony w 3 dni, rzadko mnie tak jakiś serial wciąga, a ten po prostu był genialny. 11/10

ocenił(a) serial na 7
nosom1

Moim zdaniem serial skończył się idealnie, kolejny sezon wymagałby zmian o 180 stopni, więc i tak bardzo różniłby się od tych dwóch sezonów.
A tak dostaliśmy zaskakujące zakończenie, fajnie że umieli zamknąć historię w takim momencie zamiast ciągnąć na siłę przez x sezonów, co przydarza się teraz wielu produkcjom.

ocenił(a) serial na 1
nosom1

oby nie, 2 sezon to całkowite dno

nosom1

Netflix sam nie wie kiedy i czy w ogóle...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones