NR 2
Olej, płótno
73.00 x 83.00 cm
; opis autorski na odwrocie.
Maciej Bieniasz (ur. 1938) -
malarz, grafik, rysownik, pedagog, poeta. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie u Emila Krchy; dyplom uzyskał w 1963. W 1974 rozpoczął pracę w katowickiej filii ASP w Krakowie (obecnie ASP w Katowicach). W 1966 wraz z Zbylutem Grzywaczem, Jackiem Waltosiem, Leszkiem Sobockim założyli Grupę Wprost.
PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY