Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.
  • Brak uciążliwych reklam.

Tarcze hamulcowe Mikoda GT


darioG73

Polecane posty

Witam serdecznie,koledzy mam pytanie odnośnie tarcz hamulcowych Mikoda GT 314/292,czy ktoś na nich śmiga.Jak one się sprawują,bo są w atrakcyjnych cenach,tylko czy coś są warte.Jeśli ktoś ich używa bardzo proszę o opinię.Zgóry dziękuję i pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko przód 314 i do normalnej jazdy są Ok,a VC kombi z 3.0 potrafi szybko je nagrzać(ciężka kluska)

Tylko nie kup malowanych,bo ta farba popłynie jak temp. złapią.

 

Edytowano przez Rysu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rysu napisał:

Mam tylko przód 314 i do normalnej jazdy są Ok,a VC kombi z 3.0 potrafi szybko je nagrzać(ciężka kluska)

A nie popiskują przy hamowaniu ? pytam bo sam jestem zainteresowany do mojej kluski Omegi na tył.

Edytowano przez wigo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wigo popiskują ale klocki przy delikatnym hamowaniu,ale są żele by klocki nie wpadały w rezonans,podkładki tłumiące drgana lub mocowanie na "taśmę samoprzylepną" 3M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co widzę to Mikoda jest malowana na czarno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam dylemat,muszę wymienić tarcze na obu osiach.Cena w sumie atrakcyjna,polski producent niestety jest to jakieś ale.W końcu chyba się jednak zdecyduję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w VC i Insigni do pracy dojeżdżałem prawie 400km więc i jazda w mieście i po autostradzie.  I mogę polecić. 

Jeśli zdecydujesz sie na takie tarcze to musisz wiedzieć że będą głośniejsze i bardziej pylą ale to dotyczy każdych nacinanych/nawiercanych. 

Do passareti też wpadnie mikoda jak przyjdzie czas .

Edytowano przez michalm83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem mikody gt do moich aut i zawsze byłem mega zadowolony. Jezdziły w  moich autach np accord 2.2 vtec, v40 t4 , v70 t5  wszystkie ponad 200 hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idę w ATE lub Brembo,Mikody podobno bardzo zeszły z jakości.Sprzedający w sklepie odradził mi ich zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem mikody w poprzednim Volvo. Co prawda nie GT, tylko zwykłe i się skrzywiły w bardzo krótkim czasie pomimo, że jakoś mocno nie szalałem. Niestety tak mnie zraziły, że nigdy już bym w tą firmę nie wszedł bez względu na to czy GT czy zwykłe czy nie wiadomo jakie. Kupiłem ATE i miałem spokój na lata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darioG73 napisał:

Mikody podobno bardzo zeszły z jakośc

Teraz to już chyba wszystko zeszło z jakości :39:czytałem że nawet na ATE ludzie narzekają .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kto co produkuje . A chyba części do starszych aut znane firmy zlecają podwykonawcom . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wigo napisał:

Teraz to już chyba wszystko zeszło z jakości :39:czytałem że nawet na ATE ludzie narzekają .

Skoro nowe samochody dawno zeszły z jakości, to części trzeba dostosować ;) To se ne vrati

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo zamiennik nie może być lepszy od części na pierwszy montaż :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stanęło na tarczach i klockach Textar,jak założę dam znać co są warte.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hamulce po swapie już się ładnie dotarły.Zestaw tarcze plus klocki Textar sprawują się bez zarzutu.Układ zalany świeżym płynem więc na jakiś czas spokój.

20200522_182053.jpg

20200522_184307.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 24.05.2020 o 09:03, darioG73 napisał:

Hamulce po swapie już się ładnie dotarły.Zestaw tarcze plus klocki Textar sprawują się bez zarzutu.Układ zalany świeżym płynem więc na jakiś czas spokój.

I jak wrażenia po użytkowaniu? Jak ze skutecznością hamowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tacowski powiem krótko i zwięźle.....dobra jakość za rozsądną cenę.Szczerze mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tacowski wkradło się małe niedomówienie,bo właśnie u mnie ostatecznie wleciały Textary i ostatni post dotyczy właśnie takiego zestawu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darioG73 napisał:

@Tacowski wkradło się małe niedomówienie,bo właśnie u mnie ostatecznie wleciały Textary i ostatni post dotyczy właśnie takiego zestawu. :)

Hahaha a to mi się już pokręciło od tyvh wszystkich postów, bo myślałem, ze Mikody wstawiłeś hahah... Czyli suma sumarum dogadani, też będę miał takie. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...
UP