Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3LoU

Sennheisery HD 555 - pękający pałąk

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo, pęka pałąk tylko ja mam 3x większe pęknięcie od tego widocznego na zdjęciu (prawie 1,5cm z każdej strony)

Kiedyś miałem jakieś słuchawki noname z mikrofonem (zamknięte) za 50zł, siostra mi połamała, później kupiłem Thomsony za 120zł i to samo.

Mówię kupię jakieś droższe (HD 555) może będą trwalsze, obchodzę się z nimi jak z małym dzieckiem a tu takie pęknięcia :(

 

Ktoś oddawał je na gwarancję z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po naprawie powinni znów przedłużać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym obrazku, problem występuje nawet w Sennheiserach HD598... To jest żenada jakaś, żeby w słuchawkach za 600zł takie rzeczy się działy.

 

po jakim czasie pękły ci te hd598?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok troszkę odkopię temat.

Moje HD 555 pękły po ok 3-4 miesiącach użytkowania z obu stron. O dałem je do sklepu. Po dwóch tygodniach stwierdzili że to moja wina i ich nie naprawią. Postawiłem na swoim i jednak reklamację uwzględnili mija już rok i zero pęknięć.

Więc doradzam każdemu kto ma te słuchawki i ten problem aby odał je na gwarancję. A nie słuchał osób które twierdzą że takich wad nie naprawiają i lepiej sobie nie zawracać głowy według mnie g*** wiedzą i niepotrzebnie sieją zamęt i dezorientację.

Powtarzam, pękające pałąki jest to wada fabryczna która podlega gwarancji. A wymiana tych pałąków odpłatnie w serwisie to koszt ~150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doradzam każdemu kto ma te słuchawki i ten problem aby odał je na gwarancję. A nie słuchał osób które twierdzą że takich wad nie naprawiają i lepiej sobie nie zawracać głowy według mnie g*** wiedzą i niepotrzebnie sieją zamęt i dezorientację.

Skoro takie informacje dostaje się od obsługi sklepu, to nie ma co się dziwić, że ludzie tak piszą. Nie jestem przekonany czy w każdym przypadku "uparta" postawa odniesie zamierzony efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odkopię temat, ponieważ zauważyłem lekkie pęknięcie w tym samym miejscu co wiele osób(prawa słuchawka, napis sehnheiser) i po przeczytaniu różnych tematów zaczynam się obawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok troszkę odkopię temat.

Moje HD 555 pękły po ok 3-4 miesiącach użytkowania z obu stron. O dałem je do sklepu. Po dwóch tygodniach stwierdzili że to moja wina i ich nie naprawią. Postawiłem na swoim i jednak reklamację uwzględnili mija już rok i zero pęknięć.

Więc doradzam każdemu kto ma te słuchawki i ten problem aby odał je na gwarancję. A nie słuchał osób które twierdzą że takich wad nie naprawiają i lepiej sobie nie zawracać głowy według mnie g*** wiedzą i niepotrzebnie sieją zamęt i dezorientację.

Powtarzam, pękające pałąki jest to wada fabryczna która podlega gwarancji. A wymiana tych pałąków odpłatnie w serwisie to koszt ~150 zł.

 

 

Jeszcze pochwal się w jakim sklepie to miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma mam HD555 i też pękają po obu stronach.

Mam pytanie, czy ta wada też dotyczy HD558 czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez pękły, po lewej stronie, dł. ok 1 cm, ale dalszego rozwoju nie zauważyłem, bo już tak mam od ponad pół roku i nic więcej się z nimi nie dzieje. Moim zdaniem nie opłaca się wysyłać na gwarancję w tym stadium zniszczenia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez pękły, po lewej stronie, dł. ok 1 cm, ale dalszego rozwoju nie zauważyłem, bo już tak mam od ponad pół roku i nic więcej się z nimi nie dzieje. Moim zdaniem nie opłaca się wysyłać na gwarancję w tym stadium zniszczenia. :P

 

U mnie pęknięcie kończy się kawałek pod literką N. Słuchawy mam od 2 miesięcy gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysylac bezposrednio do Konsbudu. Przedtem do nich zadzwonic. Dolaczyc paragon i tyle. Jest to wada powszechna ww Sennheiserow. U mnie tez to mialo miejsce w HD555 - zostalo naprawione bezplatnie, ale po jakims czasie znow zaczelo sie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysylac bezposrednio do Konsbudu. Przedtem do nich zadzwonic. Dolaczyc paragon i tyle. Jest to wada powszechna ww Sennheiserow. U mnie tez to mialo miejsce w HD555 - zostalo naprawione bezplatnie, ale po jakims czasie znow zaczelo sie to samo.

 

Mnie to zastanawia jak duże ma być to pęknięcie żeby przyjęli do serwisu.

PS. Kupiłem w EURO RTV...

 

<patrzy na pudełko> Chyba rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia jak duże ma być to pęknięcie żeby przyjęli do serwisu.

PS. Kupiłem w EURO RTV...

 

<patrzy na pudełko> Chyba rozumiem.

Też w EURO kupowałem i jeżeli po powrocie z gwarancji ma się robić to samo to nie rozumiem sensu wysyłania słuchawek, skoro da się z nich bezproblemowo korzystać, no chyba, że istnieje obawa przed rozwaleniem ich totalnie. U mnie to pękniecie jest bardzo wąskie, odkąd to zauważyłem obchodzę się z nimi po prostu delikatniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam że moje Hd598 również nie uniknęły pęknięcia w wiadomym miejscu. Mam co prawda duży łeb ale taka firma nie powinna robić takich niedoróbek.Co za problem wykonać pałąka z metalu jak inne firmy. Do dźwięku nie mam uwag ale za te problemy z pałąkiem daję 1. Ciekawe czy w hd800 też są takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakież to inne firmy robią pałąki (tyko) z metalu? pominę fakt, że ja np nie rozbierałem swoich HD555/595 na pałąku i nie wiem, czy nie mają np metalowego wkładu... ale skoro masz pewność to co ja mogę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakież to inne firmy robią pałąki (tyko) z metalu?

 

beyerdynamic - wszystkie słuchawki typu DT 770, 880, 990, 150 mają w całości metalowe pałąki - słuchawki nie do zaj...a :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakież to inne firmy robią pałąki (tyko) z metalu?

 

 

Denon D2000, D5000, D7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wymieniliście grado... wstydźcie się xP tak czy siak, wiecie o co mi chodzi x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy. Jak to jest z jakością Grado? Tylko wyglądają kiepsko?

 

BTW, większość pałąków u AKG jest ze stali obłożonej gumą lub plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sr60i, to najsolidniejsze słuchawki jakie miałem... i od strony wrażeń i od strony technicznej (są na kleju tak solidnie, że nic nawet nie ma jak trzeszczeć, czy się ruszać. samo rozkładanie ich jest możliwe dopiero po obróbce termicznej) :)

 

I "obawiam" się, że nie tylko akg utrzymuje taki proceder. nie wiem czy senki tak nie mają, trochę szkoda że nie sprawdziłem, ale miałem potrzeby - pęknięcia to kwestia estetyczna i nawet nie spuszcza się za to ceny na allegro itd. wada fabryczna, ale nie postepująca. W najgorszym przypadku chyba dochodzi do 1.5-2cm, a przynajmniej o większym niż 1.5cm nie słyszałem.

 

choć jak pamiętam poziom 'zmaltretowania' swoich HD595, to jest też szansa, że opierają się one tylko i wyłącznie na plastyku... były bardzo lekkie i rozciągnięte. bardziej niż HD555. może ktoś się poświęci i rozkręci HD5X5? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sr60i, to najsolidniejsze słuchawki jakie miałem... i od strony wrażeń i od strony technicznej (są na kleju tak solidnie, że nic nawet nie ma jak trzeszczeć, czy się ruszać. samo rozkładanie ich jest możliwe dopiero po obróbce termicznej) :)

Dzięki. :)

 

I "obawiam" się, że nie tylko akg utrzymuje taki proceder. nie wiem czy senki tak nie mają,

Właśnie Sennheiser tak nie robi. Można znaleźć posty (po angielsku) o złamanych całkiem plastikowych pałąkach różnych modeli HD. Ba, Sennheiser chwali się, że nowszy model HD-380 Pro ma stalowy element wzmacniający pałąk w przeciwieństwie do HD-280 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pęknięcia to kwestia estetyczna i nawet nie spuszcza się za to ceny na allegro itd. wada fabryczna, ale nie postepująca. W najgorszym przypadku chyba dochodzi do 1.5-2cm, a przynajmniej o większym niż 1.5cm nie słyszałem.

Podobno istnieją bardziej ekstremalne przypadki np:

dd2b638a_l1.jpg

c9781a07_l2.jpg

pekniecie2.jpg

Ale nie wiem co ci użytkownicy z nimi robili że tak je rozwalili ;) Bo przy normalnym użytkowaniu to raczej niemożliwe. Ja swoje HD555 mam już z 2,5 roku i na jednej tylko mam pęknięcie o długości 6mm, które powstało z jakieś 1,5 roku temu. Po zauważeniu tego obkleiłem je w tym miejscu cienkim paskiem zwykłej, przeźroczystej taśmy klejącej i wydaje mi się że trochę je to wzmacnia, a nie rzuca się to zbytnio w oczy (słuchawki mają tylko większy połysk na ok 1cm od krawędzi). Poza tym słuchawki kilka razy spadły mi z biurka na podłogę, więc możliwe że pęknięcie powstało przy którymś z upadków. Ogólnie nie jest z tym pękaniem tak źle. Tak to wygląda u mnie:

p1050824o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...