Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Lampa pierścieniowa

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Lampa o którą pytam kosztuje 170 zł, gdybym chciał wydać 6 stówek to wybór jest spory, ale nie mam zamiary wydawać tyle kasy. Gdyby ta pierścieniowa bła coś warta to tyle jestem w stanie wybulić, nie potrzebuję dobrych drogich zabawek, już wolę za tą kasę pojechać gdzieś pozwiedzać i pofocić. Nie każdego musi być stać na wszystko.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.917
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    A ze zwykłych najlepsza do tego celu wydaje się FL-300.
    Ma małe wymiary, można ją pochylić do przodu, a dyfuzor ma już wbudowany
    Dyfuzor wbudowany w lampoę do makrofotografii raczej się nie przyda. Miałem na myśli raczej coś takiego: Arkusik przymocowany do lampy to powierzchnia odbijająca która ma ukierunkować światło lampy - może być biała (większe straty swiatła, ale lepsze rozproszenie) lub wyklejona od spodu folią aluminiową (mniejsze straty swiatła), dolny arkusz to półpzrezroczysty polipropylen który rozprasza pzrechodzace pzrez niego światło. Jeśli lampa jest nisko nad obiektywem (tak jest np. w pzrypadku korzystania z lampy wbudowanej) niepotrzebna jest powierzchnia odbijająca i świecimy lampą bezpośrednio na rozpraszający półpzrezroczysty polipropylen. Oczywiście można konstruwać znacznie bardziej skomplikowane dyfuzory - zaletami zaproponowanego przeze mnie są prostota, niski koszt i łatwość przenoszenia.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 23.09.14 o 08:29
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Piszą o niej że:
    Wierz, we wszystko co jest napisane.

    Napisałem Ci już, co o takich lampach sądzę. Nieważne czy błyska czy nie. Jest mała, bardzo blisko obiektywu i tyle. Nawet to "świecenie stronami" wypada blado. A do znaczków się nie nadaje, bo odległość robocza będzie taka, że najlepiej oświetli rogi znaczka (taki będzie miała "punkt skupienia"), a nie całość równomiernie. Ona wcale nie daje z bliska równomiernego światła, bo "środek się nie świeci".

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Lampa o którą pytam kosztuje 170 zł, gdybym chciał wydać 6 stówek to wybór jest spory, ale nie mam zamiary wydawać tyle kasy. Gdyby ta pierścieniowa bła coś warta to tyle jestem w stanie wybulić, nie potrzebuję dobrych drogich zabawek, już wolę za tą kasę pojechać gdzieś pozwiedzać i pofocić. Nie każdego musi być stać na wszystko.
    Kosztuje 170zł i raczej nie jest tyle warta. Jest to tzw. "efekt wow" - "zobaczy człowiek zdjęcia z ringiem i kupi".

    1. ring do zdjęć/portretów musi być duży. Bez 40-50cm nie podchodź.
    2. lampa o sile "niby 15" to jest lampa wbudowana. Chociaż moja (48 LED bez błysku) nigdy nawet połowy tej mocy nie dała.
    3. Kup manualne Yongnuo za te 170zł i ciesz się lampą, która się nadaje.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Minimum, które ludzie sensownie wykorzystują, to się chyba Orbit nazywa i jest to przystawka zakładana na normalną lampę.

    Ed.: tak dokładnie, to Orbis

    http://strobist.blogspot.com/2009/10...es-abr800.html

    ale ta abawka chyba kosztuje więcej, no i lampkę trzeba mieć.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 23.09.14 o 08:49
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Dlatego zapytałem na forum by nie kupić w ciemno, w wielu miejscach piszą że do makro taka lampa jest dobra.

  6. #16
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.766
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Minimum, które ludzie sensownie wykorzystują, to się chyba Orbit nazywa i jest to przystawka zakładana na normalną lampę.

    Ed.: tak dokładnie, to Orbis

    http://strobist.blogspot.com/2009/10...es-abr800.html

    ale ta abawka chyba kosztuje więcej, no i lampkę trzeba mieć.
    Podobny jest wspomniany wcześniej polski roundflash i chińska podróbka. Choć z drugiej strony są one większe od Orbisa.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #17
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.917
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Dlatego zapytałem na forum by nie kupić w ciemno, w wielu miejscach piszą że do makro taka lampa jest dobra.
    Ja bym takiej lampy za 170 zł nie kupił. Zarejestruj się na forum Makropasja (www.makropasja.pl) i wejdź sobie w dział 'modelowanie światła' - http://www.makropasja.pl/viewforum.php?f=18 (niestety bez uprzedniej rejestracji chyba link nie zadziała) - masz tam całą kopalnię wiedzy o korzystaniu z lamp błyskowych do makrofotografii i konstruowaniu różnych dyfuzorów.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #18
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    Od wielu lat mam lampę pierścieniowa, ale używam jej bardzo rzadko, daje płaskie światło i silne odbicia na błyszczących powierzchniach. Czasem lepszy efekt daje umieszczenie takiej lampki poza obiektywem i traktowanie jej jako źródła światła o dużej powierzchni - można wtedy uzyskać jakieś efekty "trójwymiarowości".

    moim skromnym zdaniem taka lampa LED z ciągłym światłem to raczej do filmowania owadów itp. Jesli bardzo chcesz spróbować lampy pierścieniowej, to poszukaj czegoś starego na allegro z manualnym sterowaniem- ja mam np. Lampę sunpak DX-8R - bardzo dobry model, ma manualne sterowanie błyskiem (TTL to używałem do systemu OM "w ubiegłym stuleciu " ).
    Lampę pierścieniowa bardzo łatwo się "kalibruje" dobierając moc błysku do przysłony i odległości - udawało się to nawet ze slajdami i pentaconem six.....tak więc manualne sterowanie nie jest tutaj przeszkoda.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    No własnie, niby podobny, ale nie do końca

    Jeśli ma być tanio, to może coś takiego:

    http://web.archive.org/web/200508271...ring-flash.htm
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria

    Odp: Lampa pierścieniowa

    fajnie, być może co nieco innym użytkownikom naszego foru się przydadzą informacje z wątku. Ja jednak szukać będę czegoś tanieg i jak najmniejszego, nie chce mi się targać z sobą nie wiadomo ile sprzętu jak wychodzę pofocić. Makro to taka zabawa przy okazji, co zresztą chyba widać po moich fotkach. W każdym razie wpisujcie tu swoje doświadczenia i pomysły za wszelkie już zapodane dziękuję, za kolejne z góry też wielkie dzięki.

Podobne wątki

  1. Lampa pierścieniowa do OM-D, warto?
    By erol in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.09.12, 13:41
  2. lampa pierscieniowa do m42 i makro?
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.11.08, 18:40
  3. lampa pierścieniowa do Olków za 360 zł
    By Piotr_0602 in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21.09.07, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.