Skocz do zawartości

Czy należy wymienić ten kondensator?


Recommended Posts

41 minut temu, seba3002 napisał:

Wygląda jakby obcy próbował się wydostać. 

Bardzo to jest delikatne. Byłem właśnie w jednym miejscu i powiedziano mi, ze raczej to olać bo możliwe, ze przez plastikowa nakładkę ona poprostu sie od temperatury lekko wypaczyła. Oczywiście po tych latach na pewno nie trzyma, ale jak wzmacniacz gra pięknie i nic sie nie dzieje to używać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

To ten na, którym dziwnie brzmią, niektóre piosenki ? Może to jest powód? 

To już sprawdzone z innym wzmacniaczem. Niestety pomieszczenie. 

A jest tutaj ktoś kto się na tym zna i może mi powiedzieć, czy ten kondensator wyglada jak coś poważnego, czy mogę grać bez obawy o wybuch? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, elektron6 napisał:

Nie ma co się przejmować:) Ten kondensator jest sprawny toż to stary dobry Rubycon. Standardem jest iż plastikowy dekielek się odkształca po czasie ale to tylko izolator obudowy nie mający wpływu na parametry kondensatora.

Dziekuje :) Jesteś tego pewien na 100%??? Bo ja właśnie się naoglądałem takich filmów 

 i teraz boje się go wlaczyc 

To jeszcze jedno (pewnie dla Was śmieszne) pytanko. Bo jak go czyściłem z kurzu to lekko szmateczka z góry tych kondensatorów ściągnąłem kurz. Ale teraz w necie przeczytałem, ze kondensatorów nie wolno dotykać… to prawda?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dedal75 napisał:

A ogólnie jak ten I21 ?

Genialny wzmacniacz - uwielbiam go i będzie ze mną na zawsze :). Jeszcze z rynku wtórnego poniżej 3k nie słyszałem niczego co prezentowałoby taka klasę brzmienia.

21 godzin temu, elektron6 napisał:

Nie bój nic:)twoje kondensatory nie są spuchnięte, to tylko izolacja. Z praktyki ci mówię ze żadnych wybuchów nie będzie. 

Ktoś mi wczoraj polecił, żebym spróbował lekko nacisnąć ten dekielek i sprawdzić czy się ugina i czy to na pewno tylko jego wygięcie.

Niestety. Spróbowałem to wydecie nacisnąć i sprawdzić czy jest elastyczne. I jest bardzo twarde. Pozostałe kondensatory jak się dotyka tych dekielków są jakby puste/luźne. A ten z wygięty jest bardzo twardy i wypchnięty od środka… tak jakby naciągnięty. teraz to się sprzętu boje wlaczyc…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mateolo2 napisał:

Plus właśnie zauważyłem ze z boku jest coś w rodzaju dziury 

To nie jest normalne zużycie. Dobrze, że poszedł do serwisu wzmak. Jak będzie diagnoza daj znać dla potomności co mogło być przyczyną dziury i czy "elektrolit" pomimo wyglądu trzyma parametry. 

Dywagacje. Ta dziura wygląda jakby ktoś przypalił lutownicą ale jest też blisko radiatora więc narażony jest na oddziaływanie wyższych temperatur. Tylko czy radiator aż tak się nagrzewa by wypalić osłonę? 

Mocne odkształcenie górnej części kondensatora to oznaka, że był "zagotowany" i gaz jaki się wydzielił wewnątrz zwiększył ciśnienie które "poszło w kapsel". Jeżeli przy okazji elektrolit się rozszczelnił to zaraz wyschnie i całkowicie straci parametry. 

Oczywiście to skrajne scenariusze. Może być tak jak @elektron napisał, że taka uroda tego kondensatora i tylko wygląda nieciekawie. Warto dać parę groszy i to sprawdzić dla spokoju. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

To nie jest normalne zużycie. Dobrze, że poszedł do serwisu wzmak. Jak będzie diagnoza daj znać dla potomności co mogło być przyczyną dziury i czy "elektrolit" pomimo wyglądu trzyma parametry. 

Dywagacje. Ta dziura wygląda jakby ktoś przypalił lutownicą ale jest też blisko radiatora więc narażony jest na oddziaływanie wyższych temperatur. Tylko czy radiator aż tak się nagrzewa by wypalić osłonę? 

Mocne odkształcenie górnej części kondensatora to oznaka, że był "zagotowany" i gaz jaki się wydzielił wewnątrz zwiększył ciśnienie które "poszło w kapsel". Jeżeli przy okazji elektrolit się rozszczelnił to zaraz wyschnie i całkowicie straci parametry. 

Oczywiście to skrajne scenariusze. Może być tak jak @elektron napisał, że taka uroda tego kondensatora i tylko wygląda nieciekawie. Warto dać parę groszy i to sprawdzić dla spokoju. 

Pozdrawiam.

Hej,

Dzieki wielkie za dokładne opisanie sytuacji i opinie. No właśnie nie wiem co teraz robić. Czy korzystać i ryzykować spalenie końcówek itd. Chociaż wszędzie mi mówią, ze wybuchnąć nie wybuchnie. Czy wyslac na serwis. A gdzie się nie odzywam to kwoty zawrotne. Wzmak wart jest niedużo, a sama diagnoza i pomierzenie to pare stow plus 250 za jeden kondensator, a jak wymieniać to wszystkie 4 plus wszędzie mi mówią, ze w takim wzmaku, który ma 20 lat to pewnie wyjdzie coś jeszcze… wiec to brzmi jak serwis za 1,5k 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...