Jak pomagamy zapobiegać kradzieżom tożsamości

Google korzysta z rozmaitych technologii, by chronić Cię przed kradzieżą tożsamości w internecie i zagwarantować, że Twoje konto Google jest bezpieczne.

Weryfikacja dwuetapowa

Dla użytkowników, którym zależy na jeszcze lepszej ochronie konta Google, stworzyliśmy weryfikację dwuetapową. Ta funkcja to dodatkowe zabezpieczenie – podczas logowania się na konto Google trzeba podać nie tylko hasło, ale też kod weryfikacyjny. Nawet jeśli ktoś złamie, odgadnie lub wykradnie hasło, bez kodu weryfikacyjnego, który za każdym razem wysyłamy na Twój telefon komórkowy, nie będzie mógł zalogować się na Twoje konto. Weryfikacja dwuetapowa działa w ponad 50 językach i 175 krajach. Dowiedz się więcej o konfigurowaniu weryfikacji dwuetapowej.

Szyfrowanie

Google podejmuje wiele działań, by chronić Twoje dane osobowe przed intruzami i podglądaczami. Na przykład domyślnie szyfrujemy połączenie między Twoim komputerem a Gmailem – to pomaga zapobiegać przechwyceniu informacji o Twojej aktywności w Google przez innych. To zabezpieczenie (określane jako szyfrowanie SSL sesji) domyślnie działa też wtedy, gdy zalogujesz się na Dysk Google lub do jednej z wielu innych usług.

Ostrzeżenia o podejrzanej aktywności na koncie

Gdy zauważymy, że coś dziwnego dzieje się na jakimś koncie Google – np. w krótkich odstępach czasu ktoś zalogował się z dwóch różnych krajów – powiadamiamy o tym jego właściciela. Na adres w Gmailu przesyłamy mu wiadomość z ostrzeżeniem o tych nietypowych działaniach. Niekiedy, jeśli mamy powody sądzić, że konto użytkownika zostało przejęte, nakłaniamy go do zmiany hasła.

Uwierzytelnianie poczty e-mail

Gmail uwierzytelnia każdego odebranego e-maila, by sprawdzić, czy faktycznie pochodzi on z adresu, który w nim podano. To pomaga walczyć z nadużyciami i zapobiega pojawianiu się spamu w skrzynce odbiorczej. Dane osobowe i finansowe wszystkich aktywnych użytkowników Gmaila – i osób, które się z nimi kontaktują – są dzięki temu automatycznie chronione przed zagrożeniami.

Ochrona przed spamem

Gmail chroni Cię przed spamem i szkodliwymi e-mailami. Codziennie przetwarza miliardy wiadomości i świetnie się spisuje, zabezpieczając użytkowników przed spamem – mniej niż 1% całego spamu w Gmailu trafia do skrzynek odbiorczych. Gdy spamer wyśle niechciane wiadomości nowego typu, nasze systemy zwykle rozpoznają je i usuwają z kont Google w ciągu kilku minut. To zmniejsza ryzyko, że jakiś spamerski e-mail spowoduje szkody na Twoim komputerze lub umożliwi kradzież Twoich danych osobowych.