Zgłaszanie podróbek

Nikt nie lubi być podstępem nakłaniany do zakupu podrobionego produktu. Podróbki to produkty, które mają znak towarowy lub logo identyczne lub niemal identyczne ze znakiem towarowym innego produktu. Naśladują one cechy marki innego produktu, co ma przekonać nabywców, że są to oryginalne wyroby właściciela danej marki.

Google poważnie traktuje wszelkie przypadki nieprawidłowego wykorzystywania naszych usług w celu reklamowania lub sprzedaży podrobionych towarów. Jeśli hostowane przez nas usługi są wykorzystywane do reklamowania lub sprzedaży produktów, obowiązują w nich jasne zasady zakazujące sprzedaży podróbek. Wkładamy wiele pracy w to, by zapobiegać nadużyciom, które naruszają nasze zasady. Dotyczy to również podróbek. Jednak większość stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania Google nie należy do nas, a do firm zewnętrznych. Jeśli masz wątpliwości dotyczące treści wyświetlanej w witrynie, skontaktuj się bezpośrednio z jej właścicielem. Jeśli posiadasz orzeczenie sądowe dotyczące innych podmiotów, które opublikowały treści przypuszczalnie niezgodne z prawem, możesz też skorzystać z naszego formularza do przesyłania orzeczeń sądowych. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące bezpiecznych zakupów online, by łatwiej rozpoznać witryny, które sprzedają podrobione produkty.

Klienci i właściciele marek mogą też zgłaszać nadużycia, korzystając z formularzy dostępnych w centrach pomocy poszczególnych usług (zobacz wszystkie centra pomocy Google). Obejmują one takie usługi jak: