Dzieci z całej Polski po raz kolejny przemalowały logo Google. Spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń Jury wyłoniło piętnastu autorów najlepszych prac, a internauci wybrali swojego ulubionego doodla. Gratulujemy autorowi zwycięskiej pracy – Jakubowi Stankowi z Kielc!

Zobacz prace piętnastu finalistów.

Nadia Swoboda, Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie

Gdyby zdrowi ludzie pomagali wszystkim ludziom chorym i tym w potrzebie, to świat byłby bardziej kolorowy i wesoły.

Kacper Juśkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka J.Piłsudskiego w Ciechocinku

Drobne uczynki to wesołe minki. Świat pięknieje, gdy ktoś obok się śmieje! Jeśli będziemy pomagać sobie nawet w małych sprawach Świat zawsze będzie tak piękny jak w dniu, w którym gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. PoMOC jest w każdym z nas!

Michał Wróbel, Szkoła Podstawowa w Siechnicach

Rysunek przedstawia trzy formu pomocy: Pomoc starszej osobie w dźwiganiu zakupów, pomagającą dziecku w nauce mamę oraz rozmowę telefoniczną z chorym kolegą. W rysunek zostały wplecione dwa serca, które wyciągają do siebie dłonie symbolizujące życzliwość i gotowość na potrzeby innych.

Jakub Matuszewski, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce

Mam tylko 8 lat, ale moje serce jest wielkie i dobre. Tu użyłem tylko barw podstawowych, prostych. Wiem, że ważny jest nawet mały, prosty gest. Ten gest niewiele mnie kosztuje, ale potrafi sprawić, że nawet zimą może zawitać wiosna.

Katarzyna Sieńko, Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Dretyniu

Wielkie akcje społeczne są ważne - bierzmy w nich udział! Ale dookoła nas są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocnej dłoni i uśmiechu. Pomagajmy rodzicom, sąsiadom. Dbajmy o środowisko i zwierzęta codziennie - wówczas życie ma sens - to jest mój pomysł i taki jest przekaz mojego DOODLA.

Zuzanna Kapusta, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Kolbuszowej

Mój sposób na pomaganie innym to pomoc w nauce koleżance, która jest chora.

Adam Szeruda, Szkoła Podstawowa w Dębowcu filia w Iskrzyczynie

Na rysunku dzieci pomagają innym. Prowadzą starszą osobę, wynoszą śmieci, pomagają wstać przewróconemu. Na rysunku widać też skarbonkę na pieniądze przeznaczone na szczytny cel.

Michalina Lizoń, Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu

Nie jesteśmy sami, pomagajmy innym wyciągając do siebie rękę. Właśnie dlatego przedstawiłam ten gest na tym doodlu.

Kamil Krysian, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie

Grafika ta obrazuje człowieka niepełnosprawnego, któremu pomaga osoba z wielkim sercem. Na obrazie przedstawiona jest miłość, która jest fundamentem do szerzenia dobra na świecie. Kolor zielony jest kolorem nadziei. Od niej wszystko się zaczyna i kończy.

Aleksandra Majchrowska, Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie

Czas spędzony ze starszymi ludźmi jest bezcenny. Dla nich i dla nas.

Piotr Tymcio, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. W.Kętrzyńskiego w Kętrzynie

Rysunek zgadza się z tematyką konkursu "Mój pomysł na pomaganie innym", ponieważ ukazuje sytuacje, w których ludzie pomagają sobie nawzajem.

Miron Pawlikowski, Gimnazjum nr 27 w Gdańsku

Pomagamy, zbierając pieniądze na sprzęt dla szpitali, który ratuje ludziom życie.

Hanna Konopka,

Moim pomysłem na pomaganie innym jest oddawanie krwi. Jak wiadomo, krwi nie da się wyprodukować, a jest ona potrzebna wielu chorym osobom. Powinniśmy się nią dzielić. Nic nas to nie kosztuje.

Małgorzata Ślazyk, Gimnazjum im. Juliana Fałata w Bystrej

Można pomagać będąc z kimś kto cierpi. Można pomagać słuchając. Można pomagać z łagodnością i stanowczością. Można pomagać wyciągając kogoś z kłopotów. Można pomagać nie mówiąc wielkich słów.

Jakub Stanek, Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Nie trzeba wiele mieć, by móc dużo dać. Wystarczy trochę serca...pohuśtać kogoś na huśtawce uśmiechu, wyciągnąć pomocną dłoń by ofiarować nadzieję. Dlatego przedstawiłem na rysunku ludzi dających siebie, swoje serca. Rysunek wykonałem w czarno czerwonych barwach, gdyż prawdziwego kolorytu mają nadać mu emocje jakie niesie ze sobą radość pomagania.