Jury

Hanna Wróblewska

Historyk sztuki

Przeczytaj bio
Urodzona w 1968 r., studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Kuratorka wystaw, m.in. Andrzej Wróblewski. Retrospektywa (Zachęta, 1995), Panoptykon. Architektura i teatr więzienia (Zachęta, 2005), Katarzyna Kozyra. Casting (Zachęta, 2010). Aktywna uczestniczka życia kulturalnego, m.in. Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej i Obywateli Kultury. Od 2010 r. dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki oraz komisarz Pawilonu Polonia na Biennale w Wenecji.
Jerzy Owsiak

Twórca WOŚP

Przeczytaj bio
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, a przede wszystkim – jak sam mówi o sobie – obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych. Pomysłodawca, założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP – niezwykle efektywnej zbiórki publicznej prowadzonej w kraju i na świecie. Przez 20 lat Fundacja zebrała równowartość 150 milionów dolarów (USD), za które kupiła sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Twórca Przystanku Woodstock – największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych. Prezes Zarządu firmy Złoty Melon – czołowego wydawcy koncertowych płyt DVD w naszym kraju. Jurek jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty. Gra na perkusji.
Anna Kuczyńska

Projektantka

Przeczytaj bio
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także ‘Accademia Internazionale D’alta Moda e D’arte Costume Koefia’ w Rzymie oraz ‘Ecole Superieure Des Arts et Techniques De la Mode Esmod’ w Paryżu, wróciła do Polski, gdzie w krótkim czasie stworzyła własną markę mody znaną z prostych i minimalistycznych form. Swoje kolekcje uważa za przeznaczone “dla kobiet, które lubią siebie, lubią prostą modernistyczną modę, wysublimowane połączenia materiałów, dla kobiet które nie chcą się zasłaniać strojem, chcą wyrażać siebie”. Laureatka nagrody Elle Style Awards.
Brian Kaas

Doodler

Przeczytaj bio
Absolwent Wydziału Komunikacji Graficznej i Ilustracji na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis, od 16-stu lat pracuje w swoim zawodzie. Po ukończeniu studiów piastował stanowisko grafika w firmach XPLANE oraz Applied Communications. W 2008 r. otworzył swoje własne studio graficzne, a w 2011 r. został zaproszony przez Google do pracy na stanowisku Visual Designer’a. Przez pierwszy rok pracował w zespołach Google Books oraz Google Play, aby w 2012 r. dołączyć do zespołu projektującego doodle. Od tego czasu z radością tworzy pomysły i projekty, które inspirują użytkowników Google na całym świecie.
Olivier Janiak

dziennikarz i prezenter telewizyjny

Przeczytaj bio
Od 15 lat związany z TVN. Współtwórca i redaktor naczelny magazynu MaleMEN, słynącego z wybitnych bohaterów, świetnych fotografii, mocnych wyrazistych tekstów i eleganckiego składu graficznego. Producent charytatywnego projektu kalendarza Dżentelmeni, który w ciągu 7 edycji przyczynił się do przekazania blisko 6 milionów złotych potrzebującym.